Published On: 10 Prill, 2016

Diplomati që nuk e deklaroi pasurinë

 

Agjencia Kundër Korrupsionit ka bërë me dije se më shumë se 99  përqind e zyrtarëve të lartë public e kanë deklaruar pasurinë e tyre komfor Ligjit për Deklarimin e Pasurisë, duke përmbyllur kështu procesin një mujor të deklarimit të rregulltë vjetor të pasurisë së zyrtarëve të lartë publik, transmeton Botapress.

Mirëpo ish ambasadori i Kosovës në Shqipëri, tani i dënuar për rastin “Drenica”, Sylejman Selimi është në listën e zyrtarëve që nuk e kanë bërë këtë gjë.

Pos Sylejman Selimit pasurinë nuk e kanë deklaruar as Naser Bajraktari që është Drejtor  i Departamentit të Ujërave , Kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku dhe disa zyrtarë të tjerë që mund ti shihni në foton më poshtë. Nuk dihet arsyeja se pse këta zyrtarë nuk e kanë deklaruar pasurinë e tyre.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...