Published On: 15 Shkurt, 2016

Diplomati i njohur shqiptar Shaban Murati, pyet publikisht Hashim Thaçin: A bashkëpunove me shërbimin sekret francez?

Një nga publicistët dhe diplomatët më të njohur shqiptar Shaban Murati, në një tekst autorial të botuar sot në Tiranë tek Gazeta Shqiptare, ka pyetur përkatësisht shprehur dilemat se pse Hashim Thaçi nuk u është përgjigjur denoncimeve të ish-shefit të shërbimit francez që Thaçi kishte punuar për këtë shërbim, raporton Gazeta Blic.

“E para, si është e mundur që një ish-drejtor dhe jo nëpunës apo operativ i thjeshtë, i shërbimit të fshehtë të një shteti të madh me politika kontinentale, djeg kaq lehtësisht emrat e agjentëve të Francës.”, shkruan Murati në editorialin e tij. Për të vijuar mëpas me dilemën e dytë: “Pyetja e dytë, që del, është se përse deri tani zëvendëskryeministri dhe ministër i Jashtëm i Kosovës nuk ka bërë përgënjeshtrim të akuzës, që i vjen nga ish-drejtori i shërbimit të fshehtë francez”, shkruan Murati.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Lefter thotë:

  Si ka mundesi qe kosovaret te udhehiqen nga nje jashteqitje sllave?
  Per mendimin te gjith jeni nje popull budall dhe me te meta mendore!
  Gjunah per NATO’n qe u shkoi mundimi kot se ju nuk jetoni dot pa serbine

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. dashamir thotë:

  Po shabani e di se ka qene vet spiun i dy apo me shume sherbimesh sekrete.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...