Published On: 16 Shkurt, 2016

Dikur u shit 30 euro, sot 30-vjeçari kushton 30 milionë euro! (Foto)

  • Diego Godinin si duket numri 30 po e përcjell gjatë karrierës si futbollist.

Mbrojtësin Godin në vitin 2003 kartoni i transferimit të tij kishte vlerën prej 30 eurosh.

Në fakt, ai u transferua për këtë shumë nga skuadra e uruguaianit, Cerro te rivali lokal, Nacional, transmeton Telegrafi.

Por, tani në moshën 30-vjeçare, reprezentuesi uruguaian në tregun e transferove kushton 30 milionë euro, sipas portalit të specializuar për vlerën e lojtarit, transfermarkt.de.

Godin kohët e fundit është spekuluar se po kërkohet me ngulm nga kampioni i Ligës Premier, Chelsea si dhe disa klube të mëdha evropiane. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...