Published On: 23 Shtator, 2016

Diktaturë? Shkruan emrin e “liderit suprem” në kosh plehrash, ndalohen dy të rinj

Dy të rinj janë shoqëruar në polici, pasi shkruajtën emrin e kryeministrit Edi Rama në kosha plehrash. Burime zyrtare bënë me dije për ‘BalkanWeb’ se janë ndaluar Klodjan Leka dhe Bislim Lakba, pasi janë kapur duke shkruajtur në kazanë plehrash në rrugën ‘Muhamed Gjollesha’ në Tiranë.

Fill pas miratimit në parim të projektligjit për mbetjet urbane dje në Kuvend, përfaqësues të shoqërisë civile dhe qytetarë u shprehën se indinjatën e tyre ndaj deputetëve do ta shprehin duke shënuar emrat e tyre nëpër kosha plehrash.

Ndërkohë, emra të tjerë deputetësh janë shkruajtën nëpër zona të ndryshme të kryeqytetit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...