Published On: 14 Qershor, 2017

Digjet kulla 24 katëshe në Londër, rrezikohet shembja (FOTO)

Zjarri i madh në Londër ka pushtuar Grenfell Tower në Lancaster West Estate që nga ora 00:54 dhe rreth 200 zjarrfikës janë ende në bazë.

Policia tha se njerëzit ishin duke u trajtuar për një sërë trajtimesh. Gazetari Andy Moore i BBC tha se e gjithë kulla ishte përfshirë nga flakët dhe ekziston frika se ndërtesa mund të shembet.

Një numër i konsiderueshëm njerëzish nuk janë gjetur ende. Blloku i pallateve përmban 120 apartamente dhe është 24 kate i lartë. Katër zjarrfikëse janë dërguar në kullë dhe kryebashkiaku Sadiq Khan e konsideroi si një incident të madh.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...