Published On: 24 Nëntor, 2016

Digjet Izraeli (VIDEO)

Një zjarr i madh ka kapluar shtetin e Izraelit dhe Bregun Perëndimor këtë të enjte, duke detyruar të mbyll autostradën mes Jerusalemit dhe Tel Avivit.

Këtë zjarr e ka ndihmuar në përhapje era e fuqishme dhe ajri i thatë ku zjarri është shpërndarë në pjesën qendrore dhe veriore të Izraelit, duke bërë që shumë shtëpi të digjen. Akoma nuk të lajmëruar për të vdekur por vetëm disa të lënduar rëndë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...