Published On: 17 Prill, 2016

Digjen pyjet e Marecit (Video)

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyjet e fshatit Marec të Prishtinës.

Në videon e siguruar nga Telegrafi shihet se si flakët e zjarrit zgjerohen në malet e këtij fshati.

Zjarrfikësit kanë dalë për të intervenuar, por tereni i vështirë malor po ua pamundëson intervenimin efikas në fikjen dhe lokalizimin e zjarrit, raporton Telegrafi.

 Dukuria e djegies së pyjeve në këtë periudhë është shqetësuese, sepse nuk jemi në stinën e verës, kur zjarret shkaktohen nga tempertaurat e larta. /Telegrafi/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...