Published On: 6 Korrik, 2017

Digjen arat e mbjella me grurë në Obiliq

Policia e Kosovës ka njoftuar se disa ara prej 2.1 hektarë në fshatin Milloshevë të Obiliqit janë përfshirë nga zjarri.

“Dy ankues meshkuj K-Shqiptarë kanë njoftuar se për shkaqe të panjohura u janë djegur arat të cilat i kishin të mbjella me grurë. Njësitë e zjarrfikësve e kanë fikur zjarrin. Sipas ankuesve nga zjarri janë djegur rreth 2.1 hektarë”, thuhet në raport të policisë. /Indeksonline/

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...