Published On: 8 Korrik, 2017

Dieta që e kuron kancerin për 42 ditë nga Doktori autriak

Rudolf Breuss është një doktor austriak, i cili e ka kaluar të gjithë karrierën e tij në kërkim të një kure për kancerin. Të gjitha gjetjet e tij e kanë bërë që të dal në një përfundim, duke zbuluar dietën që mund të kurojë kancerin për 42 ditë

Kjo lloj diete i ka ardhur në ndihmë qindra-mijëra njerëzve që luftojnë me sëmundjet kancerogjene që prej vitit 1980.

Ndryshe ajo është e njohur si “Trajtimi përfundimtar i kancerit nga Bress” dhe është një dietë shumë strikte, e cila përfshin konsumimin e sa më shumë frutave dhe perimeve, të cilat ju duhet t’i konsumoni për 42 ditë me radhë.

Qelizat e prekura nga kanceri kanë një metabolizëm të ndryshëm nga ato të shëndetshmet, kështu që dieta e Breuss ka si qëllim të “vdesë” qelizat e sëmura dhe të ndihmojë ato normalet që të lulëzojnë. Njerëzit që e kanë provuar raportojnë rezultate të menjëhershme që në javën e parë të përdorimit.

Përbërësit:
1 rrepë e zezë;
1 panxhar i madh;
1 karrotë;
3-4 gjethe selinoje;
gjysmë patateje;

Përgatitja:
Kombinojini të gjithë përbërësit në një blender dhe pini gjysmë litre të kësaj pije çdo ditë.

Si funksionon:
Dr. Breuss ka shpjeguar se i gjithë thelbi i kësaj diete janë nivelet e larta të proteinave. Ingredientët që janë përfshirë në këtë recetë nuk janë zgjedhur rastësist, pasi secili prej tyre është studiuar mirë për një kohë të gjatë./Nga Shije.al

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...