Published On: 7 Shkurt, 2016

Diaspora nga SHBA reagon: Mos shisni votat për miell e shishe vaji

Shoqata Shqiptaro – Amerikane nga Çikago përmes një reagimi përmes INA i ka bërë thirrje shqiptarëve në Maqedoni  që të jenë të ndërgjegjshëm dhe të tregojnë forcë dhe bindje kombëtare në kohën kur po përgatiten skenaret e partive në pushtet VMRO-DPMNE dhe BDI për të shpëtuar veten në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, për shkak siç thuhet zhytjes në krime monstruoze dhe kriminalitet të thellë, me akte korruptive.

“Vëllezër të nderuar mbahuni fortë, mos u shisni për një shishe vaji dhe një thes miell. Çështja kombëtare është më shumë se kjo. E kuptojmë gjendjen në të cilën jeni dhe ju ka sjellë e keqja e këtij pushteti. Jemi të vetëdijshëm se si këta ju kanë sjellë në këtë hall dhe varfëri të skajshme. Mos toleroni shantazhin, sepse është momenti i fundit për tu ballafaquar me ta dhe me të keqen që na sollën. Mbahuni dhe shfaqni bindje kombëtare, duke i mposhtur në ditën kur ju vendosni me votën tuaj”, thekson SHSHA për INA.

Kjo shoqatë kërkon që partitë e pastra me mision kombëtar të jenë gjithashtu të vetëdijshme dhe të bashkohen me një platformë të përbashkët për të sfiduar dhe mundur të keqen. “Është moment historik dhe përgjegjësia historike do të bie edhe mbi ju. Lerëni interesat grupore dhe personale, bashkohuni sepse ne nga Amerika shohim që keni të njejtin mision, por nuk dijmë arsyen e mosunifikimit”, ka reaguar SHSHA. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...