Published On: 12 Shkurt, 2016

Dhuroni LULE Policisë së Kosovës

 

Blerim Shatri

 

Kosova po kalon një sfidë, e cila mund të ketë pasoja edhe më të mëdha se ajo e trazirave të Marsit të 2004-ës! Çfarë po ndodhë! A ka pakënaqësi për situatën që po kalon Kosova? Sigurisht që po. Kush është fajtor për këtë situatë? Sigurisht të dyja taboret (Pozitë dhe Opozitë). A ka viktimë në këtë katrahurë? Sigurisht që po: Popullata si pjesë e sajë edhe Policia!

Deshtëm apo nuk deshtëm si opozita njashtu edhe pozita janë përcaktuar në atë fjalën e urtë popullore “O hunin o tirqit”!!!

E kujt po i përngjan Kosova? Askujt tjetër pos vatrave të krizës së Lindjes së Mesme!

Andaj pa u thelluar më shumë, duket që protesta e 17 shkurtit do të jetë e pashmangshme nga ana e opozitës! Kurse Qeveria sillet si nuk po ndodh asgjë dhe është koncentruar në zgjedhjen e Presidentit!

Po çfarë pritet në këto protesta “çdo gjë”!

Andaj si duhet të sillen protestuesit “paqësor” në këtë protestë: Dhuroni LULE Policisë se është e jona (edhe këta janë viktimë e politikës së keqe Pozitë-Opozitë)

Qeveria mund të ndërroj, por jo edhe Policia, është investuar aq shumë në të nga miqtë tonë të përhershëm.

 

Ps. autori është një nga ish aktivistët studentore e protestave studentore te ’97, ish i burgosur politik nga regjimi Serb ne vitin ’99, ish zyrtar i Policisë së Kosovës ku shërbeu që nga fillimi i saj për rreth 9 vite!

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. xhihad thotë:

  Pershendetje Blerim
  Koment me vend jemi para nje krize te rrezikshme
  Por si duket vetem per karrik jan duke mendu

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. arjetardsh@gmail.com thotë:

  Te pergezoj per shkrimin Blerim,me se e vertet besoj se edhe te tjeret qe do e lexojn do kene kete pershtypje te mire ,prandaj populli duhet te jete gjakftohte ndaj ketyra provokime te ndryshme se tani me Kosova eshte Republik udheheqin shqiptaret si ata te pozites gjithashtu edhe te opozites.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...