Published On: 26 Qershor, 2016

Dhuna ndaj biznesmenit, Berisha: Prokuroria të hetojë ngjarjen

Ish­-Kryeministri Sali Berisha në një reagim të tij për dhunën e ushtruar ndaj biznesmenit Altin Bamllari, i ka kërkuar Prokurorisë të hetojë rastin. Berisha shkruan se kjo ngjarje tregon fytyrën e vërtetë të Policisë dhe dëshmi se vendi sundohet nga një banditokraci.

Statusi i Sali Berishës:

Te droguar, trafikante, pengmares, rrugaçe, ordinere, jane fyryra e vertet e çunave te krimit te Edvin Shullazit dhe Saje qorrit! Goditjet shtazarake ndaj biznesmenit Altin Bamllari dhe djalit te tij jane nje akt kriminal i shemtuar i rradhes qe deshmon fytyren e vertet te policise se krimit, shkallen ne te cilen ka degraduar ky institucion i mbushur me trafikante, te droguar, hajdute, pengmarres, nga Edvin Shullazi dhe Saje qorri. Ky akt eshte deshmi e re e banditokracise qe sundon sot ne Shqiperi, pasigurise se madhe ne te cilin jetojne qytetaret shqiptar nga bandat me uniforme, nje krim tjeter shteteror. I bej thirrje prokurorise se shtetit te veproje me rreptesine me te madhe ligjore ndaj ketij akti kriminal te banditeve me uniforme!

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Koco thotë:

  Po ky kriminel kjo fytyre e poshter ” ben Avokati ” ky vrase ky perbindesh ky faqezi qartazi dikton e komandon se cfare duhet te hetoje prokuroria ?! e turpeshme Ka deshmi me skandaloze per kapjen e ketij institucioni nga kjo Bande ??!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Malsori thotë:

  Që prokuroria duhet të hetojë çdo akt kriminal ndaj kujtdo e nga kushdo, kjo është detyrë e saj.
  Po pse ky duhet të bëjë thirrje?! A mos vallë thirrjet e këtij janë urdhër për veglat e tij për veprime selektive?!
  Harron ky se kur ka qënë vetë në pushtet, banditët e tij me uniformë thyenin kocka e nofulla dhe zhduknin biznesnenë patriotë si Remzi Hoxhëa e deri deputetë e politikanë.
  E pra me qënë se ky ka që vetë urdhërus i këtyre veprimeve, mendon se janë dhe pushtetarët aktualë.
  Prandaj ky është i vetmi që kurrë se si nuk duhet të “shqetësohet” për të tilla akte kriminale sepse është vetë autor i tyre.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...