Published On: 21 Shtator, 2016

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë: Të lejohet importi i mbetjeve, të legalizohet kanabisi

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë kërkon nga parlamenti votimin e ligjit që lejon importin e mbetjeve urbane nga jashtë.

Përmes një deklarate, kreu i këtij institucioni, Nikolin Jaka, thotë se me këtë ligj i hapet rrugë hyrjes së lëndëve të riciklueshme në vend.

Por veç kësaj Jakaj ka propozuar edhe legalizim të shtëpive publike dhe kanabisit për qëllime mjekësore, shkruan Lapsi.al.

Sa i përket shtëpive publike, Jaka thotë se Shqipëria duhet të zbatojë formulën e Italisë, Greqisë dhe Holandës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...