Published On: 14 Janar, 2016

Dhjetë lojtarët më të mirë mbi 33-vjeç (Foto/Video)

  • Në disa raste moshë është vetëm një numër, pasi disa lojtarë vazhdojnë të punojnë dhe të jenë në nivelet të larta profesionale edhe pasi të kenë disa vjet në supe.
Lojtarët arrijnë kulmin e karrierës rreth moshës 24-vjeçare, por disa vazhdojnë të jenë në nivele të larta edhe pas moshës 30-vjeçare.

Kjo vlen shpesh për portierët të cilët nuk kanë nevojë të jenë aktiv në fushë duke vrapuar apo ndërhyrë në lojtarët kundërshtarë.

Më poshtë keni dhjetë lojtarët mbi moshën 33-vjeçare që vazhdojnë me formën e tyre të mirë edhe në sezonin 2015/16 në ligat e mëdha evropiane./Telegrafi/

Jermain Defoe – Klubi aktual: Sunderlandi. Mosha: 33-vjeç. Pozita: Sulmues.

Thiago Motta – Klubi aktual: Paris Saint-Germain. Mosha: 33-vjeç. Pozita: Mesfushor qendror.

Naldo – Klubi aktual: Wolfsburg. Mosha: 33-vjeç. Pozita: Qendër mbrojtës.
Heurelho Gomes – Klubi aktual: Watford. Mosha: 34. Pozita: Portier.

Roberto Trashorras – Klubi aktual: Rayo Vallecano. Mosha: 34. Pozita: Mesfushor qendror.

Massimo Maccarone – Klubi aktual: Empoli. Mosh: 36-vjeç. Pozita: Sulmues.

Xabi Alonso – Klubi aktual: Bayern Munich. Mosha: 34-vjeç. Pozita: Mesfushor qendror.

Aritz Aduriz – Klubi aktual: Athletic Bilbao, Mosha: 34-vjeç. Pozita: Sulmues.
Gareth Barry – Klubi aktual: Evertoni. Mosha: 34-vjec. Pozita: Mesfushor qendror.
Zlatan Ibrahimovic – Klubi aktual: Paris Saint-Germain. Mosha: 34-vjeç. Pozita: Sulmues.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...