Published On: 19 Qershor, 2016

Dhezet Lyoni nga shqiptarët, gjithë natën këngë për kombëtaren (Video)

Qyteti i Lyonit është mikpritës i duelit mes Rumanisë dhe Shqipërisë që zhvillohet sonte mbrëma.

Dhe i gjithë qyteti tashmë është vërshuar nga shqiptarët, mësojnë burimet e Telegrafit.

Gjatë gjithë natës në Lyon ka mbretëruar atmosferë impozante, ku shqiptarët kanë kënduar gjatë gjithë kokhës këngë patriotike në përkrahje të kombëtares, shkruan Telegrafi.

Këto janë mirëpritur nga qytetarët vendas francezë, të cilët edhe kanë vlerësuar lart kulturën e tifozëve shqiptarë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...