Published On: 15 Janar, 2016

“Dhez situatën”Petriti: PDK-LDK mund të shkojnë bashkë në zgjedhje

Petrit Selimi, zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, mund të shkojnë në zgjedhje bashkërisht.

Ai në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ka thënë se opozita nuk i ka të qarta kauzat e tyre dhe se po i ndërrojnë herë pas herë.

“Opozita do të thotë që dy marrëveshjet nuk po na interesojnë, por ne do të hyjmë në zgjedhje me një listë të përbashkët. Opozita e ka harruar marrëveshjen e Demarkacionit dhe Asociacionit, tash po thotë që nuk janë me rëndësi, por po duan zgjedhje. Nëse ata kërcënojnë se duhet patjetër me të kemi zgjedhje nuk është larg mendjes që PDK dhe LDK të hyjnë me një listë të përbashkët, sepse janë të dy parti të djathta”, ka thënë Selimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...