Published On: 10 Shkurt, 2016
Bota |

Dhembja prekëse e Obamës për nënën e tij

Kur presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, është pyetur se cili është personi që e ka influencuar më së shumti në jetë, ai është përgjigjur menjëherë: Nëna.

“Ajo më lindi kur ishte 18-vjeçare, ndërkaq babai më la kur i bëra një vit, prandaj nuk e njoha kurrë”, ka deklaruar Obama, transmeton lajmi.net

Presidenti shton se sikurse shumë nëna të tjera, nëna e tij duhej të luftonte për të gjetur punë e për t’u shkolluar.

“Me të vërtetë ajo është personi që e ka ngulitur në mua ndjenjën e besimit dhe ndjenjën që mund të bëjë gjithçka që dua”, deklaron Obama.

Ai tregon se si nëna e tij arriti të bëhet doktor shkencash, gjë që i kushtoi 10 vite angazhim.

“Duke u rritur e kuptoja se unë nuk kam shumë dallime me nënën time. Ajo kishte dobësitë e saj, frikën dhe nuk ishte gjithmonë e sigurt nëse po i bënte gjërat drejt. Prandaj, ta shihje atë nëpër kohë të vështira, ishte shumë frymëzuese për mua, sepse edhe unë mund të vijë në ditët e saj”, ka thënë Obama.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...