Published On: 21 Mars, 2016

“Dhelpra” Veseli përgatitë terrenin për zgjedhje të parakohshme

Kadri Veseli është duke përgatitur terrenin për të instaluar dialog me partitë opozitare në funksion të tejkalimit të krizës politike.

Qysh javën e kaluar kreu i Kuvendit paralajmëroi se shumë shpejt do të ketë iniciativë nga ai dhe se oferta do të jetë serioze.

Por, sipas burimeve, këtë ofertë Veseli do ta bëjë pasi të përmbushen dy procese.

E para, është inaugurimi i Hashim Thaçit në krye të Presidencës, si dhe e dyta, zgjedhja e Veselit në krye të PDK-së.

Në anën tjetër, për opozitën asnjë ofertë nuk është serioze derisa nuk jep dorëheqje Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa.

Kryeministri Isa Mustafa dhe ish-kreu i PDK-së, Thaçi, deri më tani kanë përjashtuar zgjedhjet e parakohshme si opsion për dalje nga kriza. Ata kanë akuzuar opozitën se ka “shpikur” kauza false me synimin për të marrë pushtetin, shkruan koha ditore.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. sadat fejza,Rugova thotë:

    Ky kriminel duhet te shkoj sa ma shpejt,lu jan gjykatat e prekororit e kurruptuara qe lypin me falni ne shprehje me jav kajt nanen nuk mirren me kriminelt po shkojn e i arrestojn njerzit qe buk nuk kan me hanger,turp turp per gjukatat e kosoves

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...