Published On: 27 Qershor, 2016

Dhe, Qeveria foli diçka për Car Llazarin: Përmendoret e të vdekurve nuk i kthejnë të gjallët!

Për zyrtarët e Qeverisë së Kosovës, përmendoret e të vdekurve para shumë shekujsh nuk mund t’i kthejnë të gjallët në Kosovë.

Faton Abdullahu, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa, ka thënë për KTV se Qeveria e Kosovës është e përkushtuar në respektimin e kulturës dhe trashëgimisë së të gjitha komuniteteve të Kosovës, por gjithmonë duke u bazuar në ligjet, Kushtetutën dhe parimet mbi të cilat është ndërtuar Kosova.

“Ne si Qeveri nuk jemi që mendësia e dëshmuar si e dëmshme të ndikojë, aq më pak të dirigjojë të tashmen dhe të ardhmen e qytetarëve të Kosovës dhe në përgjithësi në vlerat demokratike dhe multietnike, të cilat po i ndërtojmë. Përmendoret e të vdekurve para shumë shekujsh nuk mund t’i kthejnë të gjallët në Kosovë, aq më pak nëse ato përmendore kthehen në gogol nacionalist”, ka thënë Abdullahu, përcjell koha.net.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Pare se te vendosej permendorja e Car Lazarit ne veri , presidenti Thaci udhtoje ne Panama….koincidence apo jo, para 40 vitesh , pra me me 17 shkurt 1977 , u provua nji skenar i ngjajshem kure , Presidenti Tito udhtoi ne Libi tek Gadafi kurse aeroplani i ra nji majes se malit ne Bosnje dhe viktime doli te ishte pretendenti nr.1 per kryeminister te Jugosllavise , z. Xhemal Bjediq

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...