Published On: 31 Janar, 2016

Detyrë e Thaçit është të hyjë Beogradi në Kosovë

Dardan Sejdiu

 

Isa Mustafa nuk e duron dot ndërhyrjen e Qeverisë së Shqipërisë në Kosovë. E ka deklaruar vetë. Ai nuk ka kompleks inferioriteti ndaj shqiptarëve. Kompleksin e inferioritetit e ka ndaj qeverisë së Beogradit. Hashim Thaçi i është ankuar amerikanëve se Qeveria shqiptare fort po ndërhyn në punë të Kosovës. Natyrisht që nuk i shkonte mendja t’i ankohej për strukturat paralele serbe. Detyrë e tij është të mos hyjë Shqipëria në Kosovë. Detyrë e tij është të hyjë Beogradi në Kosovë. Të dy e dinë mirë punën e tyre. Të dy e kryejnë mirë punën e tyre. Sot duhet të themi “Bac u kry! Vdekja jote e vërtetë u kry!”

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. margarit thotë:

  Mos e propogandoni ne kete forme, se asht kreit ndryshe. Asht Amerika qe po los rolin e pushtit me Shqiperin dhe me Kosoven. Ishte perfaqesusi amerikan qe deklaroj hapur para gjith mediave ”ne se ju nuk do i nenshkruani ato dokumenta me Malin e Zi dhe me Serbine atere ne do largohemi nga Kosova, dhe Kosova nuk do ket ma mbeshtetjen tone”. Ishte urdheri Amerikan qe e detyroj qeverrin e Kosoves te firmos ato marrveshie antishqiptare.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(6)
 2. Shkodrani thotë:

  Kjo eshte nje tyrp i math.Keta duhe te ikin nga politika veç pasoja ajellin ne kombin shqiptar

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...