Published On: 22 Prill, 2016

Detaje tjera për vrasjen e ish-ushtarit të UÇK-së (Foto)

Në mbrëmjen e së enjtes afër Drenasit është gjetur i vrarë një ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me inicialet B.C, i moshës 37 vjeçare. Policia e Kosovës thotë se rasti është duke u hetuar.

Rreth orës 20:30 në një mal, afër Korreticës së Epërme të Drenasit është gjetur një trup i pajetë.

Flora Ahmeti nga Zyra për Informim e Policisë në regjionin e Prishtinës, ka thënë për Gazetën Express se stafi mjekësor ka konstatuar se viktima e gjetur në Korreticë të Epërme, është e vrarë.

“Rreth orës 20:30, njësitë policore kanë gjetur një trup të pajetë në Korreticë të Epërme. Stafi mjekësor ka konstatuar se viktima e gjetur është e vrarë”, ka thënë Ahmeti.

Ahmeti ka shtuar se Policia e Kosovës është duke punuar në ndriçimin e rastit dhe se trupi i pajetë është dërguar për obduksion.

Koha.net ka siguruar një fotografi të ish-ushtarit të UÇK’së, i cili sipas tyre kishte jetuar  jashtë Kosovës, ndërsa në Drenas kishte ardhur për pushime./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...