Published On: 17 Gusht, 2017
Bota |

Detaje të reja rreth sulmit në Barcelonë!

Një furgon ka goditur një turmë njerëzish në zonën turisitke të Barcelonës Las Ramblas.

Sipas policis, ka viktima dhe disa njerëz kanë mbetur të plagosur.

Shërbimet e urgjencës iu kanë bërë thirrje njerëzve të qëndrojnë larg zonës përreth Plaça de Catalunya.

Agjencia e lajmeve Reuters raporton se shërbimet emergjente kanë kërkuar gjithashtu mbylljen e stacioneve lokale të metrosë dhe trenave.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...