Published On: 17 Janar, 2016

Detaje/ Njolla gjaku në automjetin e gjyqtarit Gjermeni (Video & Foto)

Gjyqtari Artan Gjermeni u plagos në një pallat shumë pranë ambasadës amerikane, aty ku dhe ndodhet banesa e tij. Plagosja e tij në orët e vona të natës bëri që të lindin dyshime mbi të, por vetë gjyqtari është shprehur në spital se është vetëplagosur në qepenin që mbyll garazhin e vet, duke marrë plagë në të dyja duart.

Pas incidentit në garazhin në pallatin dhe ku banon, siç pretendon gjyqtari, Gjermeni ka shkuar në spital me një makinë tip “Smart” të drejtuar prej vetë atij. Në automjetin e tij shihen dhe njolla gjaku, të cilat janë këqyrur dhe nga policia. Ndërkohë në një foto të Gjermenit në ambientet e spitalit, ai shihet me gishta të lidhura me fashë.

Edhe familjarët e gjyqtarit konfirmojnë versionin se Gjermeni është plagosur në garazhin e pallatit ku ka banesën. Gjyqtari sipas burimeve nga spitali ka pasur plagë sipërfaqësore dhe se nuk është e nevojshme që të qëndrojë më gjatë. Menjëherë sapo mori mjekimi, Gjermeni ka lënë Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” rreth orës 21:15.

Por plagosja e gjyqtarit është parë me dyshim, ndaj policia e Tiranës së bashku me Prokurorinë po hetojnë ngjarjen mbi disa pista, përfshi atë për shkak të detyrës, ose konflikte personale. Gjermeni prej më shumë se 10 vjet ka qenë anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...