Published On: 24 Gusht, 2017

Dështon seanca, Enver Hoxha dhe PAN-i paturpësisht, pas dy muajve kërkojnë kohë shtesë

 • Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj ka thënë se e kanë emrin për Kryepralamentar por nuk nuk e kanë shumicën për ta hedhur në votim atë.

Ai në fjalimin e tij në Kuvend ka kërkuar edhe pak kohë, një afat prej dy javësh në mënyrë që të Kryeparlamentari t’i ketë votat, raporton Express.

“Si koalicion që ka të drejtë për të propozuar kryeparlamentarin pra si një hap i parë dhe pastaj me nënkryetarët ne kemi kërkuar kohë këto javët e fundit por në fund të fundit jemi në polikë dhe në polikë funksionojnë gjërat ashtu siç kanë të drejtë. Ne kemi të drejtë ta propozojmë kryeparlamentarin. Ne kandidatin e kemi por nuk e kemi shumicën parlamentare”, është shprehur Hoxhaj.

Hoxhaj ka thënë se në asnjë formë nuk janë për humbje kohe dhe zvarritje, meqë këtë Kuvend siç e tha ai, e presin vendime të mëdha. “E disa prej tyre që s’janë marr në mandatin e kaluar, ne presim që ky mandat i Kuvendit do t’i adreson me shpejtësinë duhur të gjitha temat që qytetarët kanë pritur kohët e fundit”, ka thënë ai./Express/

A 5
Loading...
 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. fery says:

  Populli po prete krijimin e institucioneve te vendit tashe e dy muaj e gjysem
  Nji fjale thote “. prite magar kure dele bar, kure duke bari,cofi magari “

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. PAN- says:

  Enver Hoxha u deklarue se nuk i kan numrat dhe skan pse ta qesin ne votim
  Andaj procedura eshte dashte te vazhdohej sikur ta kishte propozue
  emnin dhe ta kishte qite ne votim dhe te procedohet me rregullore
  cfar behet kur kandidati i propozuar nuk i ka votat Nese dy muaj
  nuk patet vota Pse hyjshit ne zgjedhje ? Kujtoj se votimi behet
  per te fitue ose per te humbe Andaj Pan Kush iu ka dhane te drejten
  qe ju pa vota te quani veten fitues Pra pohimi i Enver Hoxhes
  se Nuk i kini vota automatikisht u qet ne taborrin e humbesve
  te zgjedhjeve Pra Pan me 16 parti pazari Hupi !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...