Published On: 4 Mars, 2016

Dështon edhe në rivotim zgjedhja e Rektorit

Asnjëri nga dy kandidatët për rektor të UP’së, nuk ka arritur numrin e mjaftueshëm të votave, as në rivotimin e dytë.

Naser Sahiti ka marrë katër vota, Lula Raka tri, e një tjetër është shpallur e pavlefshme, për ta çuar edhe njëherë në rivotim procesin e zgjedhjes të të parit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Dy kandidatet që vazhdojnë ende garën, në rundin e parë munden Anton Berishaj dhe Sali Bashota, të cilët nuk siguruan votat e mjaftueshme për më tutje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...