Published On: 9 Maj, 2016

Dështoi protesta e sigurimeve sllave e turke, populli e don flamurin

Shqiptarët në Maqedoni treguan zgjuarësi, pasi nuk iu bindën aparatit ad hoc të ngritur nga mendësia turko-arabe-sllave.
Më saktë dështoi përpjekja që në Shkup të paraqiten si fuqi vendosëse mileti i shamive, ferexheve të udhëhequr nga spiun të sllavomaqedonasve, të Beogradit e Athinës e Turqisë. Populli ju tregoi se e don flamurin kombëtar, pavarësisht se shumë prej liderëve u mbështollën që të fshihen pas tij.
Natyrisht, që nuk e fajësojmë çdo kë që ishte aty, por një organizim i tillë ishte edhe konceptualisht gabim, nuk ishte në interes të shqiptarëve, që ti vihen pas njerëzve me të kaluar kaq qartë të dyshimtë, si të Gëzim Osdrenit, Kim Kehmetit e të tjerëve. Është çasti që të definohet ecja jonë drejt perëndimit, dhe jo ngarendja pas Erdoganit dhe klubit të talebanëve dhe esktremistëve të tjerë.
Edhe prania e Albin Kurti, tregon tendencën e tij dhe të një pjese të Vetëvendosjes që të jenë misionar apo bashkëveprues me Turqinë.
Në Shkup sot është mbajtur pra protesta me moton “Drejtësi, Dinjitet, dhe Demokraci”, e cila ishte e oganizuar nga Këshilli që përfaqëson disa parti opozitare.
Potestuesit rreth pesë mijë kanë marshuar nga parku i Çairit të Shkupit deri para qeverisë së Maqedonisë, ku organizatorët shprehën pakënaqësinë ndaj qeverisjes aktuale VMRO-BDI.
Por, pa kërkesa të definuara për shqiptarët, me prapavijë për ti dhënë mbështetje protestave të LSDM-së, Zaevit dhe zaevëve të pallateve të inteligjencës të gllabëruara nga idetë megalomane sllave dhe antishqiptare, për zhdukjen dhe zhbërjen e identitetit shqiptarë, duke e goditur me investime të shumëfishta, në bashkëpunim edhe me Turqinë dhe Arabinë, që të zgjojnë turkoshakizmin, talebanizmin dhe prirje ekstreme fetare, në mënyrë që të bëhen të padëshirueshmit e Europës dhe perëndimit, dhe që veten të mos e deklarojnë më si shqiptarë.
Pesë mijë protestues në Shkupin me rreth 800 mijë banorë, gjysmën së paku shqiptarë, dhe në nnjë vend me një million shqiptarë, kjo protest është e dështuar, dhe tregon dështimin e tyre të ardhshëm në politikë, ende pa shkelur aty.
Ajo që është me rëndësi u konfirmua se shqiptarërt duan vërtetë një zgjidhje shqiptare, dhe se tashmë është hapur rruga për një alternativë shqiptare, e cila duhet të tregohet e zonja dhe të formohet, sa më parë aq më mirë. GAZETA SHQIPTARI.EU

 

LEXONI edhe:

 

http://www.shqiptari.eu/fahredin-gashi-66-miloneshi-i-shik-ut/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. ilirida ismaili thotë:

  VAZHDIM KOMENTI-Por ALI AHMETIT ,PSE PO IA PERMENDNI EMRIN PER TE KEQ !Une nuk e kupetoje kete milet ,te jeshe me i pari nder te paret , ose ta nxhesin nji bisht , pra mundohen , ose te vrajne pas shpine , e kjo eshte e meta e jone ,qe jan fute gjentet e turkoarabeve ne palcen e kombit Shqiptar , Krejte cka te kini versuleni tek armiku shekullor , Kurese trimat e pushkes , heronjet e gjalle ,leni rehat qe ta bejene punen e vet …

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(4)
 2. ilirida ismaili thotë:

  Po jam shume e kenaqur qe protesta e sigurimcave spiuneve turkoarbave taliban ju ka deshtuR , Por q

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...