Published On: 14 Maj, 2016

Dështoi protesta e mërgatës shqiptare në Zvicër, të organizuara nga “Lëvizjes Besa”!

Mërgata shqiptare në Zvicër ditë më parë pati paralajmeruar protestë të cilën u shprehën të gatshme ta mbajnë për të vazhduar mbështetjen e protestës së “9 majit” në Shkup në mbështetje të Këshillit opozitar, njofton Zhurnal.

Me afro 20 veta mbahen protestat e paralajmëruara nga mërgata shqiptare në Zvicër e cila kishte për qëllim për të vazhduar protestën e “9 Majit”, si një mbështetje të Këshillit opozitar, siç shihen në videot ekskluzive që arriten në redaksinë tonë.

Kjo protestë ishte paraparë të fillonte në orën 18:00 në Helvetiaplatz në Cyrih të Zvicrës, por si duket nga gjithë ajo që ndodhi në Shkup më 9 maj dhe kritikave të ashpëra e manipulime të mëdha, diaspora shqiptare duket se nuk e pa të rrugës që të mbështes të njejtat.

Agjencia e lajmeve “Zhurnal” ka arritur të sigurojë video nga gjithë kjo ngjarje në të cilën kanë protestuar jo më shumë se 20 persona. E si dëshmi Agjencia e lajmeve “Zhurnal” më poshtë ua sjell videot, ekskluzive nga protestat e mërgatës shqiptare në Zvicër.

Ndiqni videot:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...