Published On: 13 Mars, 2016

Dështimi i Policisë e Prokurorisë, s’ka ende të dyshuar për djegien e veturave

  • Policia e Prokuroria kanë dështuar deri më tash të zbardhin qoftë edhe një raste të vënies së flakës ndaj makinave zyrtare. S’e kanë zbuluar ende s’e kush e dogji veturën e Hamdi Ibrahimit, Memli Krasniqit, Bajram Gecajt, Adem Grabovcit, Ismet Beqirit. Ende s’e kanë zbuluar asnjë autor të dëmtimit të zyrave të Presidencës e as ata që gjuajtën me molotov shtëpinë e Kryeministrit. Tash, për të parandaluar këto akte, Policia ka vendosur të nxjerrë në rrugë edhe policë civilë, shkruan Gazeta Express.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për hetimet që janë duke i kryer në lidhje me zjarrvëniet e fundit ndaj pronës private dhe asaj publike nga persona ende të panjohur.

Policia e Kosovës në një komunikatë për media  thotë se është duke kryer hetime intensive edhe drejt identifikimit dhe arrestimit të personave të dyshuar të përfshirë në këto raste.

“Po ashtu sa i përket rasteve të dëmtimit-djegies së veturave zyrtare dhe atyre private të personaliteteve të ndryshme, Policia e Kosovës në të gjitha rastet bazuar në autorizimet ligjore është duke kryer hetime intensive”, thuhet në njoftim.

“Të gjitha dëshmitë relevante të konfiskuara në raste të caktuara, duke përfshirë edhe incizimet-kamerat janë duke u hetuar dhe analizuar nga njësitet kompetente, me qellim të zbardhjes sa më parë të këtyre rasteve kriminale dhe sjelljes para organeve të drejtësisë së personave të dyshuar të involvuar në këto raste”, bën me dije Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

Më tej bëhet e ditur se Policia e Kosovës, me qellim të parandalimit të rasteve të tilla kriminale, ka ndërmarr masa shtesë “me shtimin e prezencën policore të uniformuar dhe të atyre në rroba civile”.

Policia e Kosovës falënderon të gjithë qytetarët për bashkëpunimin e ndërsjellë të treguar deri më tani, dhe njëkohësisht inkurajon qytetarët që kushdo që posedon ndonjë informacion ta njoftoj PK-në në mënyrë që të parandalohen dhe zbardhen sa më parë këto raste kriminale.

Numrat për informacione-raportime pa pagesë janë: 192 , 080019999 dhe 038550999.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...