Published On: 4 Prill, 2016

Dëshmitari që ua mbylli gojën gjyqtarëve në Hagë, trim dhe Shqiptar i vërtetë, ndiqeni! (Video)

Ky është dëshmitari që ua mbylli gojën gjyqtarëve në Hagë, trim dhe Shqiptar i vërtetë, ndiqeni!

Dëshmitari i Prokurorisë, Shefqet Kabashi, në dëshminë para Tribunalit të Hagës në rastin Haradinaj dhe të tjerët kishte vazhduar të mos u përgjigjej pyetjeve të prokurorit Paul Rogers, duke thënë madje se dëshmia e tij e dhënë gjatë hetimeve dhe ato çfarë ka nënshkruar më herët kanë qenë të modifikuara dhe se nuk i kujtohet asgjë nga ato.

Ai madje e kishte lutur gjykatën që ta ndërpresë marrjen e tij në pyetje dhe ta linte në burg, “ku do të ndihem më i lirë” se në këto rrethana.

Shefqet Kabashi, ish-pjesëtar i UÇK-së, ishte arrestuar në Holandë për shpërfillje të Tribunalit të Hagës në vitin 2007, kur kishte refuzuar t’u përgjigjej pyetjeve të hetuesve gjatë dhënies së dëshmisë kundër Ramush Haradinajt dhe të tjerëve.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/tmerri-gjenocidal-serb-policia-serbe-duke-i-vrare-shqiptaret-video-orgjinale/

http://www.shqiptari.eu/zbulhet-takimi-sekret-i-visar-ymerit-ne-konventa-me-partite-me-antishqiptare-ruse-greke-kineze/

http://www.shqiptari.eu/tmerr-sabit-geci-ne-e-kemi-vra-kolonel-ahmet-krasniqin-dhe-enver-malokun-deshmia-imerit/

 

 

Ky është dëshmitari që ua mbylli gojën gjyqtarëve në Hagë, trim dhe Shqyptar i vërtet, ndiqeni!

Posted by Dardania Sacra on 2016-02-22

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...