Published On: 25 Shkurt, 2016

Dëshmitari i tretë për Kumanovën: Policia na rrahu dhe maltretoi, gjyshja ime vdiq pas një muaji

Policia hyri dhe na maltretoi pesë orë pa u ndaluar. Nuk guxonim as të lëviznim. Nga këto trauma gjyshja ime, e cila ishte e sëmurë vdiq pas një muaji, deklaroi dëshmitarja Artizana Fejzullahu, babai i të cilës akuzohet për rastin e Kumanovës.

“Ishin të rrethuar dhe nuk e dinim se çfarë po ndodhë. Na maltretuan dhe na rrahën, u shpreh e tronditur dëshmitarja, duke shtuar se policia duke gjuajtur me armën në oborrin e tyre, u ka thënë se po e kërkojnë babanë e saj Fadilin.

Kurse në pyetjen se a ka gjuajtur ndonjëri nga familjar, dëshmitarja u përgjigje: Nuk ka shanse, askush nuk ka gjuajtur, ne ishim duke fjetur.

Ajo tha se udhëtojnë shpesh për Kosovë sepse nënën e ka nga Kosova. Prokuroria e pyeti se babai i saj a ka udhëtuar i vetëm për Kosovë, ajo u përgjigj se asnjëherë nuk ka udhëtuar vetë.(INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...