Published On: 7 Prill, 2016

Dëshmitarë të mbrojtur sot në gjyqin e “grupit të Kumanovës”

  • Në Gjykatën penale të Shkupit sot duhet të vazhdojë procesi gjyqësore për rastin “Lagjja e Trimave” në Kumanovë. Prokuroria ka thirrur rreth 40 dëshmitarë të mbrojtur, ndërsa pritet që të thirren edhe nga mbrojtja e të akuzuarve.

    Pas ngjarjeve të majit të vitit të kaluar në Kumanovë, kur u vranë 8 policë maqedonas dhe 10 pjesëtarë të grupit të armatosur shqiptar, Prokuroria Publike e Maqedonisë në nëntor ngriti padi kundër 29 personave të akuzuar për terrorizëm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...