Published On: 29 Shkurt, 2016

Dëshmia e deputetit të LDK-së që u ther me thikë në Pejë (Video)

  • Midis qytetit e në pikë të ditës. Pikërisht këtu në sheshin Haxhi Zeka në Pejë, Milazim Shala u ther me thikë, të hënën.

Por, këshilltari komunal nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, po mohon se i di arsyet e sulmit ndaj tij, edhe pse dorasin e njeh me emër dhe mbiemër.

Menjëherë pas sulmit, i lënduari u dërguar në spitalin regjional të Pejës për tu trajtuar. Ndërsa gjendja e tij sipas mjekut kujdestarë për momentin është jashtë rrezikut për jetë,njofton Klan Kosova.

Pas marrjes së informacionit, policia doli në vendin ngjarjes. Zëdhënësi i kësaj force, XHevat Ibraj, pohon se menjëherë janë siguruar edhe të të dhënat e para për motivin e sulmit.

Kronika e plotë e Klan Kosovës:

Asamblisti i LDK

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...