Published On: 21 Qershor, 2016

Dëshmia/ Anjeza justifikohet: E rrihja fëmijën, por dhe e puthja

E vënë në praga për “dhunë ndja të miturve” dhe “shpërdorim detyre”, dy akuza që parashikojnë dënim me burg, administratorja e kopështit “Diren”, ka shpërthyer në lot para oficerëve të policisë që e kanë marrë në pyetje. Raportohet se ajo ishte në gjendje të rënduar psikologjike dhe qante papushim.

Shabani ka pranuar se e ka qëlluar fëmijën, por ka pretenduar se videoja e shfaqur në emisionin “Stop” nuk tregon të vërtetën, raporton “Panorama”.

“Videoja është prerë, nuk është e plotë. Unë, pasi e qëlloja, edhe e kam përqafuar fëmijën. Por ai përsëri nuk pushonte”,- ka qenë justifikimi i Shabanit për dhunën barbare të ushtruar ndaj një fëmije vetëm 3 vjeç, i cili kishte shenja dhune në trup, sipas denoncimit të prindërve.

“Unë nuk e dija që fëmija ishte autik. Nuk më kishin thënë. Po të shihni videot e plota shihet që unë e kam puthur dhe përqafuar disa herë”,- ka vijuar ajo me rrëfimin e saj.

Pamjet filmike të emisionit “Stop” tregojnë se si ajo e qëllon me forcë disa herë vogëlushin e frikësuar që nuk pushon së qari pas dhunës barbare të administratores Shabani.

E gjithë skena ndodh në prani të fëmijëve të tjerë, gjithashtu të frikësuar e traumatizuar, dhe një edukatorje që nuk reagon kur shefja e saj kryen këto veprime që bërbëjnë vepër penale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...