Published On: 1 Qershor, 2016

Dëshmi të tjera tronditëse nga vrasja me prerje koke

Mediat greke publikojnë dëshmi të tjera tronditëse nga vrasja me prerje koke e shqiptarit Bledar Terpollari në Greqi.

Sipas mediave një nga autorët e arrestuar për rastin e përshkroi ngjarjen në këtë mënyrë:

“Shkuam të tre tek kasollja dhe i ramë portës, ndërkohë që ai hyri brenda e në ndenjëm jashtë.

Dëgjuam një të shtënë arme e më pas pamë që doli me trupin e Bledarit.

Nxori një thikë dhe i preu kokën.

Me pas e futi atë në një thes duke na thënë se do ta çonte në Shqipëri, t’ja tregonte atij që e kishte porositur”, citon CNN grek një nga shqiptarët e arrestuar si bashkëpunëtor në krim.

Sipas të arrestuarit, viktima kishte marrë 20 mijë euro nga shitja e kokainës, para të cilat nuk ia kishte kthyer të zotëve.

Krimi i rëndë ndodhi më 9 maj në rajonin malor të Thesprotia.

I dyshuar kryesor është kushëriri i viktimës Krenar Tërpollari, i cili sipas grekëve mendohet se fshihet në Shqipëri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...