Published On: 11 Maj, 2016

Dëshmi rrëqethëse, “krejt po na zhveshin, për me mujt me hy te familjarët” – Video

Në fjalimin e mbajtur gjatë Akademisë përkujtimore në një vjetorin e betejës së Kumanovës, babai i Valdet Zekajt të arrestuar në Kumanovë, ka paraqitur dëshmi tronditëse lidhur me sjelljen e policisë maqedonase ndaj tyre, kur vizitojnë familjarët e arrestuar.
“Të burgosurit, të vrarët në Kumanovë janë të tradhtuar dhe nuk kanë shtet. Ne familjarët, pak në numër kemi marrë pjesë në gjykimin e tyre, në vizitat e tyre. Kur bëjmë vizita, jemi të përcjellur prej kufirit. Jemi të bastisur, e kohën e fundit edhe po na zhveshin krejt. Krejt po na zhveshin, për me mujt me hy te familjarët”, ka thënë Ismail Zekaj, babai i Valdet Zekajt.

Ai ka shtuar se nuk lejohen që familjarëve të arrestuar të ju dërgojnë ushqime nga Kosova, por patjetër duhet t’i blejnë në Maqedoni. Rrëfimin e tij mund ta përcillni në videot më poshtë.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...