Published On: 4 Korrik, 2016

Dëshmi që konfirmojnë korruptimin e kardiologëve nga IMH dhe “EDA”

Sipas dosjes së hetuesisë që e ka gazeta, mjekët e QKUK-së dhe të spitaleve rajonale nga IMH-ja ka pasur raste që janë paguar nga dy herë në javë, ndërsa në “EDA” mjekët kanë marrë pagë mujore varësisht se sa pacientë kanë referuar.

Në dëshmitë e dhëna para hetuesisë, zyrtarë e ish-zyrtarë të dy spitaleve të përfshirë në aferën “stenta” pranojnë se mjekët e spitaleve publike vazhdimisht janë paguar nga këto spitale private.

Ish-kontabilistja e spitalit IMH, F.K. ka qenë përgjegjëse për të bërë pagesat e parave në dorë për kardiologët e gjithë Kosovës të cilët kanë referuar pacientë në këtë spital, përcjell Koha.net. Ajo ka pranuar se mjekët e sistemit publik kanë shkuar në zyrën e saj për të marrë paratë, por ka thënë se nuk e ka ditur se pse ua ka paguar atë shumë.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...