Published On: 18 Dhjetor, 2015

Deschamp flet për skandalin e Benzemas me Valbuenën

Didier Deschamps ka dhënë një lajm të keq për Karim Benzeman, por shumë të mirë për Kombëtaren shqiptare.

Shqipëria gjendet në grupin A të Euro 2016 së bashku me Francën, Rumaninë e Zvicrën. Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, nuk e ka të sigurt prezencën në Euro 2016 pasi është i suspenduar nga Kombëtarja pas përfshirjes në shantazhin ndaj mesfushorit Mathieu Valbuena në lidhje me një xhirim seksual.

“Në këtë moment nuk mendoj se Karim mund të vjen me ne në Euro 2016”, deklaroi Deschamps për të përditshmen sportive franceze “Le Parisien”.

“Por, në gjashtë muaj mund të ndërrojnë shumë gjëra dhe nuk dua të mendoj më larg”, ka shtuar më tej ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...