Published On: 26 Shkurt, 2016

Dërguti: Do të mblidhemi para seancës për tu përcaktuar për skenarin e sotëm

Tashmë kanë filluar të mblidhen edhe numri i protestuese jashtë oborrit të Kuvendit të Kosovës, ndërkohë janë parë edhe deputetët e opozitës tek sa po hynin në Kuvend.
Nënkryetarja e Kuvendit dhe deputetja e VV-së, Aida Dërguti ka thënë se para seancës së Kuvendit grupet parlamentare opozitare do të mbajnë një mbledhje për tu përcaktuar për skenarin për ta penguar zgjedhjen e Thaçit president.
“Po jemi duke shkuar në Kuvend, ku do t’i bëjmë konsultimet finale me grupet parlamentare, kemi mbledhje para fillimit të seancës për tu përcaktuar për skenarin e sotëm”, ka thënë Dërguti

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...