Published On: 31 Korrik, 2016

Deputetja Time Kadrijaj: Kryeministri po na shantazhon për demarkacionin

Deputetja e AAK-së Time Kadrijaj nëpërmes një reagimi ka thënë se kryeministri Isa Mustafa po shantazhin vartësit e tij që të mbrojnë versionin e demarkacionit sipas Komisionit Shtetëror për Demarkacion me Malin e Zi.

Ajo thotë se kryeministri e ka humbur logjikën dhe se ka filluar shantazhet dhe kushtëzimet me punë, e këtë Kadrijaj e krahason me regjimin e Millosheviqit, transmeton Koha.net.

“Duke u afruar data 3 gusht, qeveria dhe kryeministri e kanë humbur logjikën. Kam menduar se pas rrëzimit të regjimit të Millosheviqit, shantazhet dhe kushtëzimet për vende të punës kanë përfunduar. Por çuditërisht këto dukuri po vazhdojnë edhe sot. Isa Mustafa, të gjitha institucioneve përgjegjëse për demarkacion, eksperteve dhe të punësuarve, ju ka thënë: ‘o mbrojeni demarkacionin sipas versionit të komisionit qeveritar o shkoni në shtëpi’”, shkruan Kadrijaj, e cila lut të gjithë që mos të binë pre e politikës ditore.

“E si deputete e Kuvendit të Kosovës kam një lutje për të gjithë keta persona, mos bini pre e politikës ditore se kufiri është një!! Kullë, Zhlep dhe Çakorr”, përfundon Kadrijaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...