Published On: 10 Korrik, 2016

Deputetja Haxhiu Kryeministrit o 70-të dosjesh, jep dorëheqje

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, që për 2 mandate me radhë udhëhoqi me kryeqytetin, ka thënë se kreu aktual i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, po shpenzon energji në çështje që nuk ndikojnë në përmirësimin e jetës së qytetarëve.

Ndaj kësaj deklarate dhënë portalit Koha.net, ka reaguar deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu e cila ka thënë se Isa Mustafa e ka degraduar Prishtinën si dhe ai, “bashkë me klikën e tij kanë vjedhur në kurriz të qytetarëve”.

Lexojeni të plotë reagimin

Nuk po e di se si po ka fytyrë Isa Mustafa me fol ende për Prishtinën?!

Ky që për vite radhazi, e ka degraduar Prishtinën dhe bashkë me klikën e tij kanë vjedhur në kurriz të qytetarëve të Prishtinës.

Ky që i ka mbi 70 dosje në sirtarët e prokurorisë!

Ky që prej se është kryeministër, e ka forcuar pushtetin e Serbisë në Kosovë!

Ky që po bën çmos me ia falë Malit të Zi mbi 8200 hektarë!

Ky që i shkeli 23 nene të Kushtetutës, për të bosnjëzuar Kosovën!

Ky që themeloi Gjykatën Speciale për ta gjykuar luftën e drejtë të UÇK-së!

Më e pakta që do të duhej të bënte është dorëheqja!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...