Published On: 8 Korrik, 2017

Deputetja e VV’së e do PDK’në në opozitë, thotë se Presidenti po i ndihmon PAN’it

  • Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu e ka akuzuar Presidentin Thaçi se po i ndihmon koalicionit PAN dhe se po e keqinterpreton Kushtetutën.

Kjo, sipas saj po dëshmon edhe njëherë atë që i njëjti ndonëse do të duhej ta përfaqësonte unitetin e popullit po mundohet t’i ruaj interesat e pazaret e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt.

Ky është postimi i tij i plotë:

I ashtuquajturi President, qëllimisht po keqinterpreton aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me mandatarin. I njëjti Kushtetuten po tenton ta kthej në marreveshje të koalicionit dhe jo kontratë shoqërore.

Kjo dëshmon edhe njëherë atë që i njëjti ndonëse do të duhej ta përfaqësonte unitetin e popullit po mundohet t’i ruaj interesat e pazaret e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt.

Veprimet e tij ngjasojnë me ato të Ivanovit.

Qytetaret kane vendosur ne zgjedhjet e 11 qershorit! PDK ne opozite 🙂

As ai por edhe askush tjeter nuk guxon te shkele mbi vullnetin e qytetareve!

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...