Published On: 31 Korrik, 2016

Deputetja e LDK’së: Opozita e çorientuar, po lufton për mbijetesë

Deputetja e LDK’së, Njomza Emini, ka thënë se opozita aktuale është e çorientuar dhe po lufton për mbijetesë e jo për interesin e shtetit dhe të qytetarëve.

Sipas saj, AAK, Vetëvendosje dhe NISMA po mundohen të faktorizohen duke ngritur çështje për të cilat s’kanë as mendim të tyre.

“Aktualisht, kemi një opozitë të çorientuar. Në luftë me njëra-tjetrën se kush po e mbizotëron skenën opozitare”, ka vlerësuar deputetja e LDK’së.

Sipas saj, këto tri parti opozitare u prishën për shkak se formuan “Qeverinë” imagjinare por s’u pajtuan për pozitat përkatëse.

“Demarkacioni s’është problem i Opozitës. Problemi i tyre është bajraktarizmi”, ka thënë ajo.

Kjo deputete e LDK’së  pret që në debatin i cili zhvillohet më 3 gusht të mos shtyhen më idetë për të kallur Kosovën por për të kryer obligimet shtetërore.

“Qytetarët e Kosovës s’duhet të mbesin peng e Opozitës dhe e asnjë individi”, ka shtuar ajo.

“Opozita prej kohësh po përpiqet të përdorë brishtësinë e situatës politike për të arritur objektivat e saja, të cilat me kalimin e kohës po rezultojnë të çorientuara dhe jo në dobi të vendit dhe as të demokracisë”, ka shtuar Emini. /Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...