Published On: 16 Korrik, 2016

Deputeti turk akuzon Erdogan se orkestroi grushtin e shtetit

 

A ishte grushti i shtetit një regji e luajtur nga Erdogan? Akuza vjen nga njëri prej parlamentarëve më të vjetër të Ankarasë, ish-Sekretari i Partisë Republikane dhe personazh shumë i njohur në politikën turke.

Deniz Baykal, ka deklaruar duke ngritur një sërë pyetjesh se si është e mundur që një puc i mirëorganizuar të mund të dështonte në aq pak orë si asgjë të mos ishte? Ose më mirë, sikur të ishte fiks një blof? Përmes një postimi në Twitter ai ka lëshuar një akuzë shumë të rëndë ndaj presidentit Erdogan, përcjell Panorama.

Ai e akuzon të parin e shtetit turk se ishte ai regjisori i asaj që ndodhi mbrëmë, me qëllim që të realizonte reformën kushtetuese për të rritur kompetencën e tij dhe për të pasur fuqi ekzekutive.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Mund te jete e vertet se nese mbrapa pucit qendron Erdogani….per ti quar reformat deri ne fund dhe per ti dhene Presidentit te Turqise me shume kompetenca por , edhe per ti trguar botes se sa po e perkrahka ate populli turk,… sa na qenka ai i prkushtuar ta avancoje dhe forcoje shtetin ligjor dhe demikracine ne Turqi dhembi te gjithe , mbi te gjitha , ta perdor pucin per ta akuzuar z. Gynel ne Pensilvania te SHBA si organizator kryesor ( gje qe edhe e beri ) te pucit , ne menyre qe ti detyroje autoritetet amerikane ne ekstradimin e tije ne Ankara dhe keshtu , njiher e pergjithmon te lirohet nga kundershtari i tij i perjetshem i cili , ne ndryshimet kushtetuese qe do te pasojne se shpejti , z. Gynel per Z.Erdogan do te jete pengese e pakapercyeshme dhe hale ne sy

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...