Published On: 9 Janar, 2016

Deputeti Mustafa i shqetësuar për rrjedhën e protestës nga frika për dhunë!

Deputeti i LDK-së Muhamet Mustafa është shumë i shqetësuar me protestën e sotme, dhunën që mund të ngjajë në protesta. Ai këtë rrezik e sheh bazuar edhe në sjelljet e protestuesve të deridjeshme, dhe në sulmin ndaj ministrit të Punës, Arban Abrashit. Këtë shqetësim e ka shprehur në postimin e tij të fundit në fb.

“Sot, është protesta e radhës e opozitës. Uroj të kalojë qetë, pa dhunë verbale, dhunë ndaj qytetarëve, dhunë ndaj policisë, dhunë ndaj pronës publike dhe private. Mirëpo, kjo që ndodhi mbrëmë është një sulm i dhunshëm ndaj ministrit Abrashi, që shihej qartë në xhamin e përparmë të veturës së Ministrit Abrashi është një indikacion shumë i keq, në përgjithësi e sidomos para demonstratës së nesërme. Askush nga organizatorët e demonstratës se nesërme nuk u paraqit sonte ta dënojë këtë akt vandal dhe qyqar”, shkruan deputeti i LDK-së Muhamet Mustafa. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...