Published On: 19 Janar, 2016

Deputeti i PDK-së kërkon të zgjidhet Murat Jashari president

Agjencia e Lajmeve “Shqip.Press”, merr vesh se kreu i PDK-së, z. Thaçi nuk do të votohet as nga disa deputet të tij, njëri prej tyre tashmë e ka thënë edhe publikishtë, e ai është deputeti që vie nga Skënderaj, regjion ky që njihet edhe si bastion i PDK-së, e cila drejtohet nga pretendenti për president Hashim Thaçi.

Deputeti që nuk do ta votoj Thacin për president është Abdyl Ymeri, deputet nga Skënderaj,  e që e zëvendëson deputetin Latif Gashi.

Ai i ka dhënë arsyet e tija se përse nuk do ta votojë Thaçin për president duke kërkuar që president të jetë Murat Jashari anëtarë i familjes emblematike ka thënë ai.

Ai ka shtuar ë tej se nuk e voton Thacin president për shkakë të zhgënjimit tij me skenën politike dhe polarizim e saj, duke parë se  presidentja e vendit  sic ka thënë ai e dalë nga zarfi,  nuk ka kredibilitetin e duhur për të luajtur rolin  unifikues tëpopullit.

depueti i tri

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  E para mendoj se Presidentja e Kosovës A.Jahjaga, në rrethanat të cilat gjendet sot Kosova, ka punuar bukur mirë. Hashim Thaçi nuk meritonë të votohet për president, dihen arsyet. Murat Jashari, mendoj se për këtë kohë është njeriu më i përshtatshëm, sepse besojmë që Ai do të punoj pa anime politike dhe, do të jetë unifikues për bashkimin e shqiptarëve të Kosovës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)
 2. SADAT FEJZA thotë:

  KESHTU DUHET TE BEHEN TE GJITHE SE BASHKU DHE TA MOS VOTOJNE HASHIM HAJNIN

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...