Published On: 22 Maj, 2016

Deputeti i LDK-së: Me sjelljen ndaj Donikës treguam se po shkojmë drejt vetshkatërrimit

Deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se partia e tij po shkon drejt vetshkatërrimit dhe rrugës së autokracisë klanore.

Këto parashikime për LDK-në Bulliqi i ka dhënë duke komentuar veprimet e zyrtarëve të LDK’së, të cilët e përjashtuan dhe e larguan zvarrë Donika Gërvallën nga mbledhja e fundit e Këshillit të Përgjithshëm.

 “Pamjet e turpshme që pamë para dyerve ku mbahej tubimi i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, na e përkujtuan një periudhe jo të largët, të një diktature totalitare që vepronin njëjtë, si sot më Donika Gërvallën ndaj mendimit dhe fjalës së lirë”, ka shkruar Bulliqi.

“Një lidership i tillë mosduruesë dhe jo tolerant ndaj fjalës se lirë dhe mendimit ndryshe të anëtarëve të vetë si dhe injorant dhe mosbesues në profesionalizmin dhe ekspertizën e njerëzve të vete është i prire drejtë vetëshkatërrimit dhe tkurrjes dhe rrugës drejt autokracisë klanore”, ka shtuar ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...