Published On: 24 Prill, 2016

Deputeti i cili do të shkoj në pushime në Kroaci është në lidhje me Iva Alikosin

Emri i Iva Alikos ka ditë që është duke u sjellur në titujt e shtypit rozë, kjo për faktin se ajo ka deklaruar tashmë se është në lidhje dashurie me një nga deputetët e parlamentit të Kosovës.

Për më tepër ajo ka treguar se deputeti i takon moshës së mesme dhe se është i martuar dhe ka familje.

Iva Aliko në një intervistë ekskluzive për Magazina.al, ka treguar më shumë për njohjen me deputetin kosovar, pushimet që bën me të dhe banes që deputeti i ka blerë në Tiranë.

Për më shumë lexoni intervisten e plotë të Ivës për “Magazina.al”.

Magazina.al: A jeni në lidhje ende me deputetin e Kosovës?

Iva Aliko: Po vazhdoj lidhjen ende me të.

Magazina.al: Tregona ndonjë karakteristik të tij në mënyrë që ta njohim ne?

Iva: Për momentin dua të mbetet private lidhja kështu që nuk është nevoja ta njohi askush , por besoj se do vij momenti që ta njihni … Ndoshta në ditët në vazhdim mund te vij surpriza.

Magazina.al: Qe sa vite njiheni?

Iva: Njohja me të vazhdon prej disa muajsh

Magazina.al: Cili është vendi i preferuar për pushime që shkoni me Deputetin?

Iva: Nuk i kemi nis akoma pushimet për shkak të angazhimeve të tij të shumta , por fundjavat preferojmë t’i kalojmë në Kroaci.

Magazina.al: Jeni takuar ndonjëher me miqt e tij për shembull qoftë edhe me kryeministrin ose ndonjë ministër?

Iva: Kryeministrin jo por miqt e tij në pozicione qeveritare. Emra nuk përmend nuk më duket etike kjo pjesë.

Magazina.al: Në cilin vend ju ka blere vilen?

Iva: Tek Komuna e Parisit një apartament.

iviiii

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...