Published On: 19 Shkurt, 2016

Deputeti Fisnik Ismaili përleshet me polic në hollin e Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, përkatësisht një pjesë e Kryesisë së Kuvendit ka vendosur të përjashtojë nga seanca edhe disa deputetët të opozitës kryesisht nga Vetëvendosja që të largohen nga punët e Kuvendit të Kosovës, sipas nenit 67 të Kushtetutës.

Të përjashtuar janë edhe Rexhep Selimi etj.

Të përjashtuar janë Albin Kurti, Visar Ymeri, Fisnik Ismaili, Shqipe Pantina, Faton Topalli, Mytaher Haskuka, Aida Dërguti, Salih Salihu, dhe Enver Hoti.

Opozita sërish hedh gazin lotsjellës, ndërsa ka njoftuar për zëvendësimin e deputetit të PDK-së Rrustem Mustafa Remi.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...