Published On: 17 Shkurt, 2016

Deputeti Arben Gashi i vrerosur me ministrat e LDK-së: Ku jeni? Dilni ose ikni!!

Deputeti i LDK-së Arben Gashi, ka reaguar menjëherë pas protestës së opozitës, raporton GazetaBlic.

 

Ku jeni? Dilni ose ikni!!

Sot secili votues i LDK-se, secili simpatizant i saj, secili qytetar i Kosoves e thote me veten e tij, e thote ne familje, e thote ne rruge, apo ne kafe me miq: Ka muaj qe ministrat nga radhet e LDK-se nuk shihen dhe nuk degjohen, ndersa opozita dhe PDK-ja pergadit terrenin, ku jane? Pse po fshihen? Po ashtu ju bejn thirrje:

Dilni publikisht dhe tregoni kush jane keta qe kan organizu proteste! Dilni tregoni si po e trajtojne keta sot shtetin. Dilni tregoni kush ishin keta dje. Dilni tregoni kush mund te jene keta neser. Dilni tregoni kush jane udheheqesit e AAK-se, Vetevendosjes e Nismas. Po mos harroni me i tregu popullit edhe kush jeni ju. Dilni dhe tregoni pse duhet te qeverise kjo qeveri.
Dilni mos u fshehni. Dilni se pushteti nuk eshte vetem privilegj por edhe pergjegjesi. Dilni se keni detyrim ndaj heronjeve te vendit. Dilni se keni pergjegjesi ndaj te shkuares dhe te ardhmes se vendit. Dilni ose ikni – ministra frikacak! U bene 7 muaj populli nuk ju ka pa, populli nuk ju ka ndegju, dilni mbroni qeverine ku jeni, dilni mbrojeni popullin nga keta qe nga sheshi ne emer te popullit kercenojn popullin e shtetin.
Dilni ose ikni!

 

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...