Published On: 24 Shkurt, 2016

Deputetëve të LDK-së: Ato vdekje e ata të vrarë do t`ju përcjellin deri në vdekje

 • Deputetëve të LDK-së të Kuvendin të Kosovës

Shkruan: Sinan Kastrati
Nëse ju përfaqësoni një pjesë të elektoratit të LDK-së dhe një pjesë edhe më të vogël të popullit, nuk duhet ta votoni Hashim Thaçin për president të Kosovës.
Duhet të ktheheni mbrapa e të shikoni në ndonjë video se si delegatët e Kuvendit të KSA të Kosovës, më 2 Korrik 1990 shpallën Deklaratën Kushtetuese, para dyerve të Kuvendit, të rrethuar nga policia serbe e të mbrojtur nga POPULLI.
Juve, kush ju mbron?
Qysh dha Kah do të hyni në “Kuvend”, në cilat deriçka do të futeni?
Si po e ndieni veten para zhurmës së protestuesve, para dyerve kryesore të Kuvendit?
A e ndieni veten krenar pasi ta zgjedhni Hashimin kryetar? – Kryjeni një “obligimin” kushtetues e qytetar?
A do të flini të qetë?
Kush do të mbaj përgjegjësi për pasojat e mundshme që po e ndjekin Kosovën nga hienat e SHIK-ut, PDK-së… pas zgjedhjes së Hashimit kryetar?
Po vrasjet e “pazbardhura” të Kolonel Ahmet Krasniqit, Tahir Zemajt, Enver Malokut, Xhemajl Mustafës, Ibrahim Nikqit e shumë të tjerëve?
Ato vdekje e ata të vrarë juve, deputetë të LDK-së do t`u përcjellin deri në vdekje, sepse po këta: Hasha, Xhaviti … Kadri Veseli janë përgjegjës për vrasjet e tyre dhe të shumë të tjerëve.
Po serbët, pse po e votojnë Hashimin, nuk e dini? Hapni sytë!
Ju, deputetë të LDK-së, do të ndiheni të rehatshëm kur ta zgjidhni Hashimin? Marre ju qoftë e turpi ju mbuloftë nëse e zgjidhni Hashimin kryetar!

Malmo, Suedi

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. diaspora shiptare thotë:

  edhe ldk-ja mase miri asht per ta qe te ja ven emrin partija e mustafoviqit sepse aty mari pjes qeta te koruptumt si ismet beqiri sabri hamiti edhe disa pedera qe jan te rahur dhe te kercenum pi partis se thaqit qe e perkrahin hajnin keta shum te koruptumt ne si pelqejm keto para qe i kan vjedh sepse skan shanc ti shfrytzojn e ni marshin me veti ajo ndryshe sepse keta jan qen te prishur ne shpirt keta jan ne gjendje edhe thmit e tyre me i shit per para per poste

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 2. Rexhep Uka thotë:

  Nuk habitem me disa deputet te cilet vetem nje here e kane ndrrua partine politike, sepse ata jane te gatshem gjithmon te ndrrojne prap dhe te tradhtojne per nje karijer te flliqur, per pushtet te marre dhe para te pamoralshme te vjedhura apo te plaqkitura. Burreca te interesit e jo te moralit, dinjitetit, njerezise dhe sinqeritetit. Ata ne krye me Isen jane ne gjendje me dal edhe ne anen e armikut shekullor per interese te flliqura e le mos te flasim qe ta perkrahim kriminelin Hashim- Aleksander Rankoviqin. Kush e ka njohur, mbane mend, ai qe ka qene Rankoviqi per Jugoslavi, ai eshte Hashimi per Kosove.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...